MARINA ŻERAŃSKA

EKO Atlantic
4 stycznia, 2018

    Miejsce które aktualnie wygląda jak poniżej postanowiliśmy uatrakcyjnić i wyciągnąć z niego wszystkie atuty projektując inwestycję pn Marina Żerańska.

    WIZ_2_20151013

    Według naszych założeń w pierwszym etapie koncepcyjnym miałoby powstać 10 do 14 obiektów pływających, cumowanych do nadbrzeża Kanału Żerańskiego.


    Obiekty cumowane byłyby do nadbrzeża w odległości ok. 2-3m. Zanurzenie każdego obiektu wynosiłoby ok. 0,5m. Szerokość platform, na których zrealizowane byłyby poszczególne obiekty to od 8m. do maksymalnie 10m. Długość platform, liczona wzdłuż nadbrzeża, według warunków technicznych może być dowolna, w zależności od wymogów i wytycznych (według wstępnych założeń powierzchnia podstawy platform wynosiłaby ok. 200m². Na platformach, o których mowa, realizowane byłyby piętrowe pomieszczenia/lokale, gdzie powierzchnia całkowita pomieszczeń usytuowanych na jednej platformie nie przekroczyłaby 400m² (maksymalnie 2 piętra, preferowane 1,5 piętra). Istniałaby możliwość zaprojektowania mniejszych lokali.

    Przeznaczenie tych obiektów byłoby różnorodne. Dopuszczaliśmy zarówno możliwość ich wynajmu na cele komercyjne np. biura, jak również wynajem poszczególnych pomieszczeń na cele mieszkaniowe. Z racji swoich gabarytów, rozwiązań technicznych oraz sanitarnych, każdy obiekt byłby przystosowany do przebywania w nim ludzi zgodnie z wymogami określonymi w rozdziale 5 rozporządzenia Ministra Infrastruktury.

    Projektowane platformy byłyby obiektami pływającymi, w żaden sposób nie przytwierdzonymi na stałe do dna kanału. Jedynym elementem przytwierdzenia platform do nadbrzeża byłyby cumy, po 2 na każdą platformę, które w każdej chwili, w zależności od potrzeb, można byłoby odłączyć od brzegu. Długość każdej z cum, według wstępnych założeń to ok. 2-3m. Do platform prowadziłyby tzw. trapy czyli krótkie pomosty. Obiekty te byłyby niezależne od infrastruktury lądowej, poza zasilaniem elektrycznym i wodnym. Zasilanie elektryczne zostałoby doprowadzone do każdego stanowiska, które byłoby wyposażone w skrzynki licznikowe. Podobnie w odniesieniu do punktu poboru wody.

    Projekt zakłada przeprowadzenie rewitalizacji terenów przyległych do nadbrzeża, przy którym miałaby zostać wykonana inwestycja. Uwagę zwraca deptak oraz oświetlenie parkowe, które w sposób powściągliwy, ale zarazem nowoczesny, zdecydowanie poprawi estetykę okolicy.

    Zaznaczenia wymaga, że planowana inwestycja w żaden sposób nie wpłynęłaby na możliwość wykorzystania nadbrzeży np. dla celów rybołówstwa, uprawianego w tej okolicy z dużym powodzeniem. Co więcej, istnieje możliwość wykorzystania nowoczesnych platform również i do tych celów. Wpływ na środowisko naturalne również byłby znikomy, a wprawdzie żaden.

    Co myślicie o takiej inwestycji?

    Wynajęlibyście tu lokal, mieszkanie?

    Podniosłaby atrakcyjność okolicy?

    polski